nebo pokud používáte Facebook
FacebookNa bánovském kostele zlatá makovička,
pod ňú přisahala moja galánečka,
pod ňú přisahala moja galánečka.
Ani sem já nemyslel, že by přisahala,
až sa mně šablenka z boku odpásala,
až sa mně šablenka z boku odpásala.
zdroj: TOMEK, Ferdinand, Slovenské písně z Uherskobrodska, Olomouc, 1926
hrají a zpívají:
Zdeněk Stašek (*1975, housle, primáš CM Mladí Burčáci), Jan Maděrič (*1948, kontrabas, bývalý umělecký vedoucí CM Jaroslava Čecha), Jan Káčer (*1987, cimbál, umělecký vedoucí CM Ohnica), Josef Chýla (*1956, viola, CM Olšava), Jan Chýla (*2001, housle, CM Olšava), Radek Chýla (*1998, klarinet, CM Olšava) a František Věrný (*1945, zpěv, Mužáci Korytná)
natočil: Vlastimil Ondra (*1972) | čtvrtek 13. 2. 2020 | Nivnice, sál Beseda |
noty zpracovali: Jan Maděrič a Jan Káčer
stránku sestavil: Vlastimil Ondra 15. - 16. 2. 2020
Toto je jedna z devíti méně známých písní z Korytné, kterou jsme speciálně natočili pro rozšíření písňového repertoáru písní z Korytné (nejen) pro Třetí uměleckú besedu u cimbálu pro teenagery - Veletiny | 20. 3. 2020. Opět jsme při natáčení dodrželi to, co jsme si předsevzali hned při vzniku myšlenky Uměleckých besed pro teenagery a k nahrávání pozvali domácí muzikanty a zpěváky, tedy tentokrát Korytňany - manžele Ludmilu a Františka Věrných | Josefa, Jana a Radka Chýlovy (otce se syny). Více o Uměleckých besedách u cimbálu pro teenagery.
Natáčení méně známých korytňanských sedlckých. Nivnice, sál Beseda | 13. 2. 2020. foto: Vlastimil Ondra
Cílem, kvůli kterému Folklorní akademie vzniká, a ke kterému chce směřovat, je vytvořit každému podmínky pro co nejhlubší a nejopravdovější žití a předávání lidové kultury ve třetím tisíciletí. Za tímto účelem chce spojit nápady a síly folkloristů a odborníků k šíření lidové kultury v její nejčistší formě mezi nejširší vrstvy obyvatelstva.