nebo pokud používáte Facebook
FacebookMužský kroj tvoří černé soukenné nohavice s jednodušším a menším šňůrováním. Do puntu se vkládá plátěný šátek. Košile má střih jako na Brodsku, ale již se přiblížila střihu košile z Hradišťska. Vyšívání s výřezovou technikou je v celém krojovém okrsku podobné, kordula má na zádech cifrovanou výšivku z modrého harasu na tři pány a je zdobena červenými střapci. K slavnostnímu kroji nosí muži klobouky méně zdobené, s malou voničkou a péry. Vysoké boty mají tvrdou holeň.
Ženský kroj tvoří menší hustě vrapené rukávce s výřezovou výšivkou. Kordulka je dnes šitá ze zelených brokátů, na zádech má řadu varhánků a u dolního okraje třepení. Zadní sukně mají v pase specifickou výšivku přes vrapy. Přední sukně fěrtúšky jsou brokátové, ale i vlněné, jejich obvod lemuje užší bílá krajka. V pase si dívky vážou bohatě vyšívané nebo malované stuhy tráčky. Na hlavě nosí turecký šátek. Tříčtvrteční šněrovací boty střevíce mají lesklou horní část zdobenou vybíjeným květovým vzorem. Na rozdíl od hradišťských jsou zdobené vyrážením do květinových vzorů po téměř celé délce lakované horní části i na špičce. Ke svátečnímu a obřadnímu kroji zde oblékají dívky vlněné bílé punčochy s pestrobarevným květinovým vzorem.
zdroj: Na paletě krojů. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek Uherské Hradiště (2010)
Cílem, kvůli kterému Folklorní akademie vzniká, a ke kterému chce směřovat, je vytvořit každému podmínky pro co nejhlubší a nejopravdovější žití a předávání lidové kultury ve třetím tisíciletí. Za tímto účelem chce spojit nápady a síly folkloristů a odborníků k šíření lidové kultury v její nejčistší formě mezi nejširší vrstvy obyvatelstva.