nebo pokud používáte Facebook
FacebookV Dolním Němčí, Horním Němčí, Nivnici, Korytné a Slavkově se nosil kroj nivnický. U mužů se jedná o košili s dlouhým rukávem staženým do manžety, dlouhou soukennou kordulu s typickou ozdobou v podobě růže na levém předním díle. Tmavě modré soukenné kalhoty jsou zdobené modrým šňůrováním. Svobodní mládenci nosili na klobouku s vysokou stříškou lemovanou portami a šmuky voničku s kosárkem. Více již bylo pojednáno o nivnickém kroji v přehledu krojů mikroregionu Východní Slovácko.
Také ženský kroj má všechny základní charakteristiky nivnického kroje – modrá brokátová krodulka s vyšitím na předních dílech, šorec s barevnou květinovou výšivkou, brokátový fěrtůšek. Oproti Nivnici a Korytné mají rukávce nošené v Dolním i Horním Němčí a také Slavkově jednu odlišnost. Jejich rukávy jsou hustě navrapené, škrobené a vyztužené papírem. Límeček rukávců s tylovou krajkou je zvednutý ke tváři. Fěrtúšky z různých materiálů byly zdobené portou ze stříbrných patáčků a brokátové sváteční také často s vyšitými květy růží po ploše. Červený turecký šátek se nosil uvázaný na ocas s květinovou bordurou obtočenou kolem hlavy. Vzadu pod cípem šátku přesahovala pentlička, kterou si svobodné vázaly na konec dlouhého copu. Konce uvázané mašle dosahovaly až k dolnímu okraji sukní a tento znak byl jednou z důležitých odlišností krojového ustrojení svobodných dívek. Vdané ženy nosily na hlavě bílý čepec a obutí představovaly v minulosti vysoké krabovačky, které jsou dnes nahrazeny střevíci, šněrovacími botami do půl lýtek.
zdroj: Na paletě krojů. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek Uherské Hradiště (2010)
Cílem, kvůli kterému Folklorní akademie vzniká, a ke kterému chce směřovat, je vytvořit každému podmínky pro co nejhlubší a nejopravdovější žití a předávání lidové kultury ve třetím tisíciletí. Za tímto účelem chce spojit nápady a síly folkloristů a odborníků k šíření lidové kultury v její nejčistší formě mezi nejširší vrstvy obyvatelstva.